تراشکار cnc در اصفهان

 

شماره تلفن تراشکار cnc در اصفهان: محمد عباسی 09132043634

 فرزکاری و تراشکاری صنعتی در اصفهان
cncچیست؟
در این مقاله به معرفی تراشکار cnc در اصفهان و خدمات آن خواهیم پرداخت. بهتر است که قبل از هر چیز، به سراغ مفاهیم ابتدایی این موضوع برویم. پس، با مفهوم دستگاه برش cnc و کاربردهای آن شروع میکنیم. واژه cnc، مخفف Computer Numerical Control و به معنای کنترل عددی رایانه ای می باشد. دستگاه تراش cnc، ترکیبی از قطعات مکانیکی با کامپیوتر است. مهمترین بخش های این دستگاه عبارتند از: کامپیوتر، موتور، ریل ها، قطعه یا ماده برش دهنده و.... شیوه کار این دستگاه را به طور خلاصه می‌توان چنین بیان کرد: به کمک برنامه های کامپیوتری، طرح مورد نظر برای برش را به کامپیوتر دستگاه میدهیم و کامپیوتر با استفاده از دستورالعمل های خاص، طرح برش را آنالیز کرده و برای موتور دستگاه ارسال میکند. موتور نیز با حرکتهای افقی و عمودی در ریل ها، آن طرح را بر روی سطح، پیاده سازی می کند. در واقع، بخش کامپیوتری مثل هوش دستگاه می باشد و به موتور فرمان می‌دهد که در کدام جهت و به چه مقدار حرکت کند. به کمک دستگاه cnc میتوانیم عملیات برش، حک کردن و تراشیدن را با دقت و ظرافت بالایی انجام دهیم. هر یک از این کارها بر روی سطوح مختلف با جنس های متفاوت قابل اجرا می‌باشد. (مانند: چوب، آهن، آلومینیوم، فولاد و...) بنابراین، کاربرد دستگاه cnc در صنایع و مشاغل گوناگونی از مجسمه سازی و کارهای هنری گرفته تا برش قطعات سخت و محکم در صنایع دیگر رایج می باشد.

cnc چیست؟
انواع دستگاه cnc
شکل ابتدایی و اولیه دستگاه cnc مربوط به سال ۱۹۴۰ میلادی می باشد که به مرور زمان با کامپیوتر ها ترکیب شده و توسعه یافته اند. به طوری که امروزه دستگاه های cnc قادر هستند که طرح های بسیار پیچیده را با ظرافت بالا و در کمترین زمان ممکن اجرا کنند. جالب است بدانید که در برخی دستگاه‌ها، از حرارت و یا آب به عنوان ماده برش دهنده استفاده میشود. استفاده از آب برای برش موادی رایج می باشد که در برابر حرارت برشکاری، مقاومت کمی دارند. به این نوع دستگاه ها، واتر جت گفته میشود.

انواع دستگاه cnc
خدمات تراشکار cnc در اصفهان
تراشکاری، یکی از مشاغل مهم در صنایع تولیدی و تعمیری می‌باشد. به شخصی که با استفاده از ابزارهای گوناگون اقدام به تراشیدن قطعات مختلف می کند، تراشکار می گویند. تراشکار cnc در اصفهان، با بهره گیری از دستگاه‌های به روز cnc، برش انواع قطعات با جنس های مختلف را انجام می‌دهد. یکی از مهمترین فعالیتهای تراشکار cnc در اصفهان، مربوط به دنیای خودروها می شود. همانطور که می دانید، خودرو های مختلف از قطعات حساسی تشکیل شده‌اند که بایستی با ظرافت و دقت بالایی، برش و تراش داده شوند. زمانی که تراش قطعات، دقیق و به اندازه باشد، مونتاژ محصول نهایی هم به خوبی قابل اجرا خواهد بود. از طرفی، قطعات مختلف به مرور زمان آسیب میبینند که میتوانیم با استفاده از دستگاه های cnc اقدام به ترمیم آنها نماییم. برخی از خدمات تراشکار cnc در اصفهان عبارتند از: برش قطعات، جوشکاری، سوراخ زنی قطعات و....

خدمات تراشکار cnc در اصفهان: 09132043634
مزایای تراشکاری cnc
مزایا و کاربرد دستگاه های cnc، باعث استقبال بیشتر از آنها در دو دهه اخیر شده است. برخی از مزایای تراشکار cnc در اصفهان را به طور خلاصه این چنین بیان می کنیم:
_ برش دقیق قطعات مختلف با جنس های مس، استیل، فولاد، فایبرگلاس و....
_ سرعت عمل در انجام سفارشات مختلف که باعث به حداقل رسیدن تأخیر در پروژه‌ها میشود.
_ کیفیت اجرای عملیات که به شدت از هزینه‌های دوباره و اضافی کم میکند.
_ یکنواختی در اجرا محسوس میباشد. به عبارتی، استفاده از دستگاه ها و ابزار دقیق کامپیوتری باعث می‌شود که با یک فرمان، چندین قطعه هم شکل و هم اندازه تولید شود. بنابراین، اختلاف اندازه در آنها به حداقل (صفر) خواهد رسید.
سخن پایانی
دستگاه cnc، تکنولوژی نسبتاً جدیدی می باشد و با توجه به مزایایی که دارد، مورد استفاده بسیاری از مشاغل قرار گرفته است. قطعه سازی و تعمیر قطعات مختلف، از رایج ترین کاربرد های دستگاه cnc هستند. شهر اصفهان به دلیل وجود صنایع مختلف، یکی از شهرهای پیشرو در حرفه تراشکاری cnc میباشد. تراشکار cnc در اصفهان، با استفاده از تجارب چندین ساله خود، طیف وسیعی از خدمات متنوع مانند: رو تراشی، داخل تراشی، ساخت و ترمیم قطعات، مته کاری و... را ارائه می نماید.
 
 
لیست تراشکاری های اصفهان
 
استخدام تراشکار در اصفهان خوراسگان
 
استخدام تراشکار در اصفهان
 
استخدام تراشکار cnc در اصفهان
 
استخدام سنگین تراش در اصفهان
 
تراشکاری صنعتی
 
حقوق تراشکار