پشتی خلیجی اصفهان

تولیدی شیک دکور تولید کننده انواع پشتی خلیجی در اصفهان، پشتی سنتی در اصفهان، و پشتی مبلی جدید می باشد. اگر قصد خرید پشتی خلیجی اصفهان را دارید می توانید از محصولات شیک دکور استفاده نمایید. شرکت شیک دکور در زمینه فروش پشتی خلیجی و پشتی های سنتی مبلی در اصفهان فعال است. هدف این شرکت ارائه محصولات با کیفیت و با دوام برای استفاده عموم می باشد.

استفاده از پشتی از قدیم الایام در کشور ما مرسوم بوده است. معمولا در خانه های قدیمی با آن دکوراسیون منحصر به فردشان پشتی به مانند مبلمان راحتی امروزی تلقی می شده است. اما بر خلاف بسیاری از وسایلی که در خانه های قدیمی استفاده می شده است که اکنون در خانه های جدید وجود ندارد. البته پشتی مبلی جدید نوع مدرن پشتی های قدیمی هستند که برای افراد خوش سلیقه می تواند مانند یک نوع مبل راحتی عمل کند.

تفاوت پشتی ها با سایر لوازم خانگی سنتی ایرانی این است که پشتی ها همچنان در خانه های ایرانی پیدا می گردد. اما وسایلی مانند ظروف مسی، چراغ های علاالدین و بقچه های قدیمی دیگر در خانه ها وجود ندارند.

نوع جدید از پشتی هایی که اکنون در بازار وجود دارد به پشتی های خلیجی یا مبل خلیجی معروف هستند. با توجه به اینکه شهرهای اصفهان و شیراز دارای بافت قدیمی و سنتی ایرانی خود را حفظ کرده اند معمولا صنایع دستی و لوازم سنتی متنوع تری در این شهرها پیدا می گردد. اگر به شهر اصفهان سفر کرده باشید میبینید که هنوز خیلی از خانه ها ساختار قدیمی خود را دارند و درون خانه ها نیز دارای دکوراسیونی سنتی هستند. یکی از اجزا این سبک دکوراسیون استفاده از پشتی های سنتی هستند.

همانطور که قبلا بیان شد پشتی مبلی جدید، ساختار شبیه به مبل های راحتی دارند یعنی از سه قسمت متفاوت تشکیل شده اند. قسمت اصلی همان قسمت پشتی یا تکیه گاه می باشد که بسیار راحت و با دوام است. قسمت دوم مربوط به تشک ها می باشد که به مانند صندلی مبل بسیار راحت هستند. همچنین دو زیر دستی نیز برای پشتی مبلی جدید در نظر گرفته شده است که مانند دسته های مبل هستند و برای قرار دادن دست یا تکیه کردن به پهلو ها در نظر گرفته شده اند.

شماره تماس سفارش و خرید پشتی خلیجی در اصفهان 09131888490

مبل خلیجی اصفهان

پشتی شاه نشین سنتی طرح گلیم نیز ، پشتی سه نفره است که از گلیم دست دوز تهیه می شود ، این پشتی نیز در هفت تکه وجود دارد.
پشتی شاه نشین سنتی در طرح شبستان نیز سه نفره است و طراحی کاملا شبیه به پشتی گلیم دوزی شده دارد تنها فرقی که با آن دارد این است که به جای این که با گلیم دوزی به وجود آمده باشد با ترمه دوزی تهیه شده است.

پشتی مبلی اصفهان

ویژگی های پشتی مبلی جدید

در واقع ساختار این پشتی ها از پشتی های قدیمی الگو گرفته شده است. در گذشته در جلو هر پشتی تشکی برای نشستن افراد پهن می کردند که هر مقدار تشک ضخیم تر بود به افراد بزرگ خانواده و مهمان ها تعلق می گرفت. پشتی مبلی جدید نیز دارای تشک بسیار راحت تر بوده و با استفاده از زیر دستی ها مانند مبل عمل میکنند.

این نوع پشتی ها با سبک زندگی و فرهنگ ایرانی کاملا مطابق بوده و اگر قصد دارید دکوراسیون منزل خود یا بخشی از ان را بر اساس هویت ایرانی طراحی نمایید می توانید از این نوع پشتی مبلی جدید استفاده کنید. پشتی ها که در سال های قبل تر استفاده می شد معمولا بسیار خشک بودند زیرا از چوب و کارتن در داخل آنها استفاده می شد و اگر کسی طولانی مدت به آنها تکیه می داد دچار خستگی می گردید. در حالی که پشتی های مبلی بسیار نرم و راحت هستند و هم از لحاظ تکیه گاه و تشک بسیار نرم و راحت می باشند.

نکته بعدی نظافت و شستشوی پشتی های قدیمی و سنتی در مقایسه با پشتی مبلی جدید می باشد. برخلاف مبل ها که کار مبل شویی را بسار مشکل میکند و  پشتی های قدیمی را  که به هیچ وجه امکان شستشو برایشان وجود نداشت چرا که چوب و کارتن درون آن خراب میشد اما در پشتی های خلیجی این امکان قرار داده شده است که محتویات درون آنها که از یونالیت با کیفیت و فوم های فشرده شده می باشد جدا ساخت و پارچه و قسمت های دیگر پشتی مبلی را شست.

أكبر منتج الوسائد والمخدات العربية والتقليدية و جلسات عربية ارضية

برای خرید پشتی های مبلی و پشتی خلیجی اصفهان با

شماره تلفن خرید: 09131888490

تماس بگیرید